Aktuální nominace se i přes četné potíže s koronavirem u hráčů povolaných z KHL nezměnila, v závěrečném výběru trenéra Filipa Pešána a generálního manažera Petra Nedvěda tak figurují tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. Poslední místo zaplnil v sobotu třinecký zadák Adam Musil.

Kapitánské céčko v Plzni převzal Jakub Kindl (vpravo) po Milanu Gulašovi, který nyní šéfuje českobudějovickému Motoru.
Restart kariéry v Plzni? Užívám si každý den, říká zkušený Kindl

„Do dneška bylo možné udělat změny, ale na nominaci, jak byla již dříve nahlášena, se nic nemění. K žádným změnám, které mohly nastat i na základě poklesu výkonnosti, nedošlo, nebyl k nim důvod. Teď už bude jakákoliv změna možná pouze ze zdravotních důvodů,“ potvrdil tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Reprezentace mohou rozšířit nominaci

Na poslední chvíli přišla se změnou Mezinárodní hokejové federace (IHF). Ta zavádí takzvaný „taxi squad“, jenž v koronavirové době uspěl v NHL.Hokejové reprezentace tak mohou rozšířit svůj tým o pět hráčů do pole a brankáře, kteří mohou v případě zranění či nakažení covidem jednoho z hráčů zaskočit.

 Alexandr Salák v brance Sparty.
Aféra se striptýzem, poté žádost o odchod. Ať se Salák sbalí a jde, říká Jandač

Donominovaní hráči s týmem sice budou trénovat, nebudou však bydlet v olympijské vesnici. „Musíme vše vyřešit a najít pro ně ubytování. A my teď nevíme, jaké jsou tam kapacity. Může se tak stát, že se k nám v dějišti připojí až po pětidenní karanténě,“ uvedl manažer hokejové reprezentace Jan Černý.