„Bylo to těžké rozhodování. Ale poté, co vyvstala potřeba obsazení nečekaně uvolněného místa ve vedení společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, dospěl jsem k názoru, že bych mohl nabídnout své téměř třicetileté zkušenosti s organizací velkých sportovních a kulturních akcí jak u nás doma, tak v zahraničí a zkusit přispět k tomu, aby město Ostrava zůstalo i nadále městem sportu světové úrovně,“ prohlásil pro klubový web Handl.

Nejproduktivnější cizinec uplynulého ročníku extraligy Peter Mueller vyměnil dres brněnské Komety za konkurenční Vítkovice.
Když domácí hvězdy mění svá působiště. TOP posily hlásí Brno, Pardubice i Tygři

Vše probral i s majitelem Vítkovic Alešem Pavlíkem. Do ostravského hokejového klubu přišel Handl v létě 2016. „Když jsem v roce 2016 do Vítkovic nastupoval, bylo to v situaci, kdy klubu hrozil z důvodu špatné ekonomické situace zánik a kdy se Aleš Pavlík rozhodl, že nechce nechat vítkovický hokej padnout. Zároveň jsme si řekli, že bychom v horizontu pěti let chtěli vrátit značku HC Vítkovice zpět tam, kam vždycky patřila – tedy mezi nejlepší kluby u nás,“ uvedl Petr Handl.

„Na novou pracovní výzvu už se samozřejmě těším – ale úplně loučit se vlastně nemusím, protože s vítkovickým hokejem jakožto jedním z klíčových nájemců a uživatelů sportovišť společnosti Vítkovice Aréna a. s. budeme i nadále v pravidelném kontaktu,“ dodal mimo jiné.