Jakupov si v minulém ročníku připsal v 60 duelech 23 bodů za osm gólů a 15 asistencí. Přestup vítá a doufá, že mu pomůže. "Je to pro mě dobré, budu hrát za jeden z nejlepších týmů v lize. Těším se," řekl Jakupov serveru nhl.com.

V NHL má na kontě celkem 252 zápasů a 111 bodů za 50 branek a 61 přihrávek. Jakupov vstupuje do druhého roku dvouletého kontraktu, který mu zaručuje roční příjem 2,5 milionu dolarů.

Dvaadvacetiletý Pochiro, jehož Blues draftovali v roce 2013 ve čtvrtém kole, převážnou část uplynulého ročníku strávil v ECHL v Quad City.

"Olejáři" dají Russelovi šanci

Devětadvacetiletý Ruseel působil od konce února v Dallasu. Po uplynulé sezoně skončila bývalému hráči Columbusu, St. Louis a Calgary dvouletá smlouva s ročním příjmem 2,6 milionu dolarů.

Russel v uplynulé sezoně sehrál v základní části za Calgary a Dallas jen 62 utkání, přesto skončil v celé soutěži druhý s 210 zblokovanými střelami. O sezonu dříve tuto statistiku (283 zblokovaných střel) ovládl.

Za devět sezon v NHL má Russell na kontě 573 utkání a 177 bodů za 38 branek a 139 asistencí. V 36 utkáních play off nasbíral 16 bodů za tři góly a 13 přihrávek.

Na startu bez Del Zotta

Philadelphie se bude muset v úvodu sezony NHL obejít čtyři až pět týdnů bez obránce Michaela Del Zotta, který utrpěl nespecifikované zranění v dolní části těla. V přípravě šestadvacetiletý Kanaďan, který byl v minulé sezoně od poloviny února mimo hru s pochroumaným zápěstím, sehrál pět zápasů a připsal si jednu asistenci.

Bývalý hráč New York Rangers a Nashvillu má v NHL na kontě 433 zápasů a 171 bodů za 41 branek a 130 asistencí. Ve 32 duelech play off zaznamenal tři branky a devět přihrávek. Do sezony vstoupí Philadelphia ve čtvrtek duelem na ledě Los Angeles.

TAKÉ ČTĚTE: Tampa ocení Martina St. Louise. Slavnostně vyřadí jeho číslo 26