„Všichni cítíme tlak,“ řekl trenér Peter DeBoer. „Nevyhýbáme se tomu, neskrýváme se. Nevěřím, že týmu pomůže, když nebudeme mluvit o touze vyhrát pohár. Je to prostě náš úkol,“ dodal kouč Žraloků.

Hvězdná posila

Jedno jméno se v Kalifornii zmiňuje stále dokola Erik Karlsson. Slavný švédský obránce je skutečně šťavnatým úlovkem Žraloků. DeBoer má nyní k dispozici dva zřejmě nejschopnější ofenzivní beky v NHL, vedle Karlssona i tradiční oporu Brenta Burnse. Zisk Karlssona, který už nechtěl pokračovat v provinční Ottawě, byl husarským kouskem generálního manažera Douga Wilsona.

Proti hvězdám. Michal Moravčík si v přípravě zahrál i proti Alexandru Ovečkinovi (v pozadí), pak ale musel na farmu
Farma? Čeští hokejisté bojují o místo v NHL

„S Erikem můžeme myslet na pohár. Je to neskutečná posila. A když připočteme Burnse a skvěle bránícího Vlasice, tak máme nejnebezpečnější obranu v lize,“ těší Tomáše Hertla, který se San Jose podepsal novou čtyřletou smlouvu, zaručující mu příjem přes 120 milionů korun ročně.

Tahoun z Čech

Právě Hertl by měl patřit k tahounům ofenzivy. Zdá se, že se konečně vykurýroval ze zdravotních potíží s kolenem a nebojí se převzít odpovědnost. Naopak, na klíčovou roli se těší. „Už v minulé sezoně jsem se cítil skvěle a věřím, že můžu být ještě lepší. Chci, aby se na mě tým mohl spolehnout,“ řekl rodák z Prahy v létě českým novinářům. Přiveze příští rok pohár?

Radek Smoleňák.
Velký comeback! Do Hradce Králové se vrací Radek Smoleňák