Co může být hezčí než ukončit kariéru po dvou titulech v řadě? Třeba se pokusit o zlatý hattrick. „Chtěl jsem nějaký čas volno, abych si odpočinul. Na začátku minulé sezony jsem si říkal, že to bude moje poslední. Po úspěchu jsem však nalomený a s klubem se bavíme o pokračování. Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, ale za pár dní bude jasno,“ prozradil Deníku Rovnost čtyřicetiletý Čermák.

Kometa má o služby svého kapitána i přes jeho věk enormní zájem. „Samozřejmě to těší. V tomhle věku vás většinou vyhazují, abyste šel do důchodu. (smích) Díky zájmu nechci nikoho zklamat. Kluci z kabiny i lidé kolem říkají, abych neodcházel,“ sdělil brněnský kapitán.

Michal Kempný
Šel za snem. Teď Kempný v NHL válčí o Stanley Cup

Ze zkušených útočníků zůstává také Erat. „Dohodu s Martinem respektuji. Bude mít delší volno a k týmu se případně připojí až v sezoně dle jeho vlastního rozhodnutí,“ prohlásil na klubovém webu majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

V Brně možná zůstane i nejproduktivnější obránce týmu v základní části i play-off Jakub Krejčík. Ve smlouvě však má klauzuli, která mu v květnu a červnu umožňuje odchod do zahraničí. A tam zřejmě o beka startujícího i na nedávno skončeném mistrovství světa bude zájem. „Zatím se žádné konkrétní nabídky neobjevily. Mám smlouvu v Kometě, a pokud nic nepřijde, v Brně zůstávám,“ líčil šestadvacetiletý zadák.

Ten kromě toho, kde stráví příští sezonu, řeší i osobní záležitosti. Bude se totiž ženit. „Těším se hodně, přípravy jsou velké, snad to bude stát za to. Nervózní nejsem, to přijde až na místě,“ tvrdil Krejčík.

Miloš Říha
Nová hokejová éra. Zvítězí zkušenost, nebo potenciál?

Z opor je jistý odchod Martina Nečase do Caroliny i Hynka Zohorny do finského Lahti. Kometu opouští i strůjce dvou titulů, brankář Marek Čiliak. Brněnský klub má ale za něj adekvátní náhrady. „Jsou zde tři výborní gólmani Marek Langhamer, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál, který je obrovský talent. Dostane velký prostor v Třebíči, ale představuji si, že bude chytat i v extralize,“ přemítal Zábranský, který má k dispozici také brankáře Pavla Jekela s Lukášem Klimešem.

Posily zatím zůstávají tři, a to forvardi Bedřich Köhler s Martinem Bakošem a obránce Juraj Mikuš. „Jednáme dál, chci přivést ještě jednoho špičkového útočníka,“ řekl šéf Komety, jenž si pro příští sezonu plácl s Tomášem Malcem a jedná o setrvání Michala Barinky.

Navíc se rozrostl realizační tým, který rozšířil Lubomír Oslizlo. Ten v uplynulé sezoně vedl jako asistent brněnskou juniorku, která vybojovala titul. „Luboš patří k obrovským patriotům Komety. Má velké zkušenosti a nadhled, do konceptu tréninků může vnést nové prvky. Slibuji si od něj oživení,“ dodal čtyřiačtyřicetiletý Zábranský.

Tomáš Hertl
Hokejový útočník Hertl: Chci být lídr. Zvykám si na větší zodpovědnost