„Už na začátku přestupového období jsme avizovali, že kádr není hotový a že pracujeme na získání produktivního hráče pro klíčové momenty. Roberts Bukarts je typologicky hráčem, který tyto parametry splňuje,“ řekl generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

„Umí si vytvořit šanci, umí dobře zakončit, v minulých sezonách i naposledy na mistrovství světa ukázal, že by mohl být tolik potřebným článkem do našich přesilových her,“ pokračoval Petr, který se svým realizačním týmem sledoval a zároveň vybíral i z jiných jmen.

„V průběhu posledních týdnů a měsíců jsme jednali s vícero hráči, kteří jsou typologicky podobní. Vše dospělo do fáze, kdy se pro nás Roberts Bukarts jevil po všech stránkách jako nejlepší volba a jeho příchod k nám jsme dotáhli do úspěšného konce,“ dodal Jakub Petr.

Roberts Bukarts má na svém kontě sedm sezon v ruské KHL v dresu lotyšského Dinamo Riga. Po 225 zápasech a ziskem 55 bodů (27+28) se vypravil do Česka. Po třech úspěšných sezonách ve Zlíně strávil rok v Třinci. Poté byl vyměněn do Sparty za Petra Vránu.

Lotyšský kanonýr se ukázal na letošním světovém šampionátu na Slovensku, kde v 7 zápasech vstřelil 4 góly a patřil k nejlepším hráčům své země na turnaji. Rodák z Jürmaly se teď připravuje individuálně, k vítkovickému týmu se připojí na začátku srpna.