Řekněme si to na rovinu. Ať už koupíte jakýkoliv herní notebook, tak vždy dostanete nějaký Intel procesor a grafickou kartu od NVIDIA. Také platí, že čím více zaplatíte, tím více výkonu většinou dostanete. Proto byste se měli při výběru soustředit na další vlastnosti. Výkon sice moc neovlivní, ale samotný zážitek a spokojenost při používání určitě ano.

Místo výkonu si tak nejdříve představíme vlastnosti a vychytávky, které vám nabídne Acer Predator 17. Podsvícená klávesnice se stala takovým nepsaným standardem herních strojů. Zde si ji navíc můžete bohatě upravit k obrazu svému. Je rozdělena na čtyři zóny, každá může svítit jakoukoliv barvou. Hráče určitě potěší zvýrazněné klávesy WASD a rovněž dostatek prostoru okolo šipek.

Touchpad asi nevyužijete při hraní stříleček, ale je dostatečně velký a k ovládání stroje poslouží skvěle. Navíc je orámovaný červeným podsvícením, takže ho najdete i ve tmě. Pokud nechcete riskovat nechtěné dotyky při hraní her, stačí ho prostě a jednoduše deaktivovat tlačítkem na pravé straně. Podsvícení tlačítka vám navíc prozradí, jestli je touchpad aktivní či nikoliv.

Herní notebook Acer Predator 17.Zdroj: archiv Grunex.com

Klávesnici chytře doplňují extra tlačítka po levé straně. Jsou v perfektním dosahu od WASD a můžete si zde nastavit prakticky cokoliv. Třeba přepnutí režimu notebooku Predator 17 na herní, deaktivaci Windows klávesy nebo různá makra.

Každý profil navíc obsahuje tři skupiny. Ty se přepínají hlavním tlačítkem a díky barevnému podsvícení snadno poznáte, jakou skupinu používáte. Při přepnutí vám navíc notebook na displeji ukáže, co každé tlačítko dělá. Skvělé pro hry, ve kterých občas potřebujete provést nějakou složitější akci.

Matný černý design doplňují červené prvky a také výrazné logo Predator s červeným podsvícením na víku, aby bylo hned z dálky poznat, s jakým strojem máte tu čest. Design je samozřejmě subjektivní záležitost, použitý materiál ale musí potěšit každého. Otisky prstů či dlaní na něm budete hledat velmi těžko.

Notebooky většinou nenabízí dobrý zvukový výstup. Ty herní ale poskytují více prostoru reproduktorům a Acer Predator 17 ho využil naplno. Čtveřici reproduktorů doplňují rovnou dva subwoofery a nechybí technologie Dolby Audio. Nemusíte tak propadat panice, když zrovna nemáte po ruce headset, protože jej audio výbava notebooku hravě nahradí.

Zdroj: Youtube

Inovativní vychytávkou je Predator FrostCore. Pod názvem se ukrývá dodatečné chlazení. Jestli nutně nepotřebujete DVD mechaniku, protože máte hry digitálně, stačí ji vyndat, zasunout na její místo FrostCore a dopřát vnitřnostem další porci vzduchu pro chlazení.

Nastal čas podívat se na výkon Predator 17. Procesor Intel Core i7 6700HQ z rodiny Skylake je prověřená klasika s dostatkem výkonu. Více zaujme grafická karta Nvidida GeForce GTX 1070 s 8 GB paměti typu GDDR5. S desítkovou řadou Nvidia karet zmizelo označení „mobilní", protože zkrátka nemá smysl. Desktopové a mobilní karty jsou výkonově prakticky identické. Pokud stále mobilním grafikám nevěříte, není nic jednoduššího, než si vyhledat testy výkonu a přesvědčit se.

Grafika GTX 1070 znamená hraní všech dnešních her ve Full HD rozlišení s nejvyšším možným nastavením detailů. Zážitek z her jako Battlefield 1, Watch Dogs 2, Dishonored 2 a celé řady další tak bude nekompromisní. Virtuální realita je další oblast, kde vysoký grafický výkon notebooku využijete. Stačí připojit headset a vrhnout se do herního zážitku nové generace.

Herní notebook Acer Predator 17.Zdroj: archiv Grunex.com

Zbytek hardwarové výbavy notebooku Predator 17 následuje vysokou laťku nastavenou procesorem a grafickou kartou. 16 GB operační paměti typu DDR4 je více než dost. SSD s velikostí 256 GB a typu PCIe zajistí bleskový start systému a také her či náročných programů. Na data je připraven 1TB pevný disk. Jak už hráči jistě vědí, síťová karta od Killer znamená to nejlepší možné on-line hraní a pokud není po ruce kabel, přijde vhod rychlá WiFi se standardem ac.

Full HD displej s velikostí 17,3 palce jako bonus nabízí technologii Nvidia G-Sync proti trhání obrazu. Asi nemá smysl vypisovat jednotlivé porty, vše podstatné zde najdete. Potěší dostatek USB 3.0 portů, stejně jako nové USB-C s podporou rychlé technologie Thunderbolt 3.

Co dodat, mašina je to vskutku parádní. Design i výkon hodný nejmocnějšího predátora planety. Tuto i další konfigurace jsou už nyní k dispozici na CZC.cz.

Grunex.com