Záměr počeštit datadisk Skyrim: Dawnguard potvrdila česká distribuční firma her Cenega tento týden. "PC verzi budeme určitě lokalizovat, aby to bylo kompatibilní," řekl produktový manažer distributora Chalid Himmat.

Nicméně v tuto chvíli prý k tomu nemá žádné detaily od Bethesdy, jenom, že rozšíření vyjde v první vlně na X360 a až pak někdy na PC (dosud se hovořilo o měsíční exkluzivitě).

A nebude to náhodou pro Cenegu trochu ztrátový byznys, pokud by Dawnguard vyšel jen digitální distribucí, ona investovala do jeho překladu, ale nic z toho vlastně sama neměla?

"Snažíme se i o krabicovou verzi, možná Dawnguard nakonec bude jenom na Steamu, ale těžko dopředu odhadnout, jak jednání dopadnou," uzavřel Himmat. Další věcí totiž je, že hry od Bethesdy v našem reaginu nejdou na Steamu zakoupit. Krabicová verze je tak pro ČR prakticky nutností.

Rozšíření Skyrim: Dawnguard přinese do již tak velmi rozsáhlého Skyrimu další desítky hodin hraní a spoustu novinek. Budete čelit návratu upířího lorda Harkona, který se vrací mezi živé. Pokud se k Harkonovi přidáte, což vám hra umožní, vaším cílem bude zablokovat slunce a nastolit na světě úplnou tmu. V opačném případě narukujete do organizace Dawnguard, která se specializuje na lov upírů.

Základní hru The Elder Scrolls: Skyrim zakoupíte ZDE.

Herní zpravodajství pro vás připravuje Eurogamer.cz.