Ale toto je něco trochu jiného, s pevnějšími základy z vícero zdrojů.

Jak si všimla fanstránka DiabloFans, hned několik předních italských obchodů s hrami, včetně tamního Amazonu, nahodilo u Diablo 3 termín 17. dubna. Vedle toho v Itálii došlo k upřesnění ceny: 55 eur za standardní edici a 90 eur za sběratelskou edici.

Něco takového se samozřejmě nestane náhodou. Motorem pro dání věcí do pohybu prý byla jistá aktivita italského distributora Activision Blizzard směrem k obchodům.

Podobnou aktivitu vykazuje i český distributor ABCData, který tento týden rovněž potvrdil prodejcům ceny Diablo 3, jak na Twitteru napsalo Xzone: "U nás se bude pohybovat kolem 1499 korun, po slevě 1299 korun."

Eurogamer se dozvěděl, že lokální distributoři kdysi dostali od Blizzardu slib, že se termín Diablo 3 od něj dozví minimálně měsíc dopředu, aby stihli rozjet propagaci a zajistit veškerou přípravu na uvedení na trh.

A reakce Jaye Wilsona z Blizzardu? "Nemohu 17. duben potvrdit, ani vyvrátit". Buď snaha nic ani skrytě nenaznačovat, nebo toto datum sedí, ale určitě posun od dosavadního obvyklého "ani sami ještě vlastně nic nevíme, počkejte si na naše ohlášení".

Poslední oficiální údaj je druhé čtvrtletí, tedy někdy mezi dubnem a červnem 2012. Předobjednávat můžete nejočekávanější hru roku ZDE.