Vydavatel Electronic Arts už nějaký čas nabízí předplatné svých her, kdy za jednotnou měsíční cenu můžete hrát, jak dlouho chcete. Služba původně odstartovala na konzoli Xbox One jako EA Access a později v podobném stylu na počítačích pod názvem Origin Access.

Knihovny obou služeb se pravidelně rozrůstají a vydavatel slíbil, že žádné hry neodstraní. Aktuálně byly do nabídky obou služeb přidány dva nové tituly. Poslední díl závodní série Need For Speed, který přinesl návrat ke kořenům a skákačka Unravel s hrdinou z příze. Obě jsou celkem nové.

Electronic Arts promluvilo také o plánech na nejbližší dobu. Předplatitelé služby Origin Access se mohou těšit na kompletní trilogii sci-fi akce Crysis. Dále si budou moci zopakovat klasiky jako Plants vs. Zombies, hru na hrdiny Jade Empire od studia BioWare či SimCity 2000 a Mini Metro.

Pro EA Access se zase chystá přidání on-line akce Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, která vyšla teprve letos v únoru. Podle dřívější tradice by hra měla později zamířit také do programu Origin Access.

Zdroj: Youtube

Za dobu, co obě služby běží, se jejich nabídka znatelně rozrostla a s každou přidanou hrou se jedná o stále výhodnější službu. Origin Access nabízí také hry od ostatních vydavatelů, všechny je najdete na oficiálním webu - ZDE. EA Access hry si můžete prohlédnout také - ZDE.

Origin Access a EA Access stojí stejně a to zhruba 100 korun za měsíc. EA Access ale mohou hráči platit ročně, v takovém případě zaplatí za rok 600 korun. V rámci předplatného je rovněž předběžný přístup k novým hrám, vydavatel již teď láká na Battlefield 1 s pětidenním předstihem.

Grunex.com