Far Cry 5 pokračuje v tradici nastolené třetím a čtvrtým dílem, ústřední hrozbou tak opět bude šílenec. Tentokrát to bude Joseph Seed, kterému věrní říkají „otec" a vede náboženský kult. Cíl je celkem prostý, ovládnout stát pro sebe.

Hráči v roli mladého zástupce šerifa svým příjezdem do Hope County celý proces urychlí. Fanatická sekta započne převrat a tím nastartuje příběh chystané hry. Hlavní hrdina nebude sám, v boji mu pomohou další obyvatelé Hope County, kterým se myšlenky sekty zrovna dvakrát nelíbí.

Vydavatel zatím o detailech příběhu mlčel, hlavní úkol je každopádně jasný. Zamezit tomu, aby stát padl do rukou nebezpečné sekty. Při hraní vás budou doprovázet rovněž důležité postavy odboje, zatím byl představen farář, barmanka a pilot.

Zdroj: Youtube

Hra po vzoru předchozích dílů nabídne velký otevřený svět s hromadou možností, jak se zabavit. To znamená vedlejší úkoly, dopravní prostředky (včetně letadel) a mnoho dalšího. Příběh má být poprvé celý dostupný pro hraní s kamarádem v režimu spolupráce.

Far Cry 5 vyjde 28. února příštího roku pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com