Sony po téměř třiceti letech zavřela své studio v Liverpoolu, bývalé Psygnosis, proslavené hlavně Wipeoutem. Podle našeho zdroje měli již déle pracovat na nějakém dramaticky odlišném Wipeoutu pro PlayStation 4 a na gangsterce s animacemi postav na způsob L.A. Noire.

V rámci reorganizace přikročili k propouštění překvapivě i v PopCapu, kteří stojí za legendárními Plants vs Zombies dalšími oblíbenými hrami jako Peggle nebo Zuma. Dotkne se to 50 lidí v Dublinu a dalších pobočkách. Jejich šéf to upřímně vysvětlil potřebou reagovat na změny herního trhu, čímž se snaží předejít situaci, aby časem nemuseli zavřít krám úplně. Pokud by PopCap nespadali pod EA, bylo by prý propouštění mnohem tvrdší.

Zaslechli jsme také z našich zdrojů, že to přiznané zeštíhlení v norském Funcomu, tvůrců The Secret World, má být ve skutečnosti mnohem drastičtější. Údajně půjde až o polovinu jejich zaměstnanců ze všech poboček po celém světě, včetně té v Číně. Důvodem má být nízký průměr z recenzí The Secret World na Metacriticu, což je zajímavé vzhledem k tomu, že samotní hráči si tuto onlinovku převážně chválí. A člověk asi nemusí být jasnovidec, aby viděl příčinu v měsíčních poplatcích, nižších prodejích a poklesu hodnoty akcií Funcomu.

K rozloučení se zaměstnanci sáhli i THQ, kde odešlo to pocítilo 20 lidí z marketingového oddělení v Kalifornii. Vývojářská studia to prý nijak nepocítí, spíš jde o součást dlouhodobé reorganizace. Abychom to zakončili pozitivně, THQ slíbili, že do příštího roku naberou více zaměstnanců do Volition, k tvůrcům Saints Row.

Herní zpravodajství pro vás připravuje Eurogamer.cz.