Zatímco se bude herní svět otřepávat z masivního konfliktu, tak na pozadí vznikají nové plány s cílem „uvrhnout Evropu opět do plamenů". Tvůrci už také představili tři hlavní mocnosti v Iron Harvest. Saxony Empire je vlivný evropský stát s rozvinutým průmyslem a silným vojskem. Obyvatelé ale nesouhlasí s politikou svého vládce.

Polonia Republic je především zemědělský stát, který se ale rozhodl pro velkou modernizaci své armády. Posledním z hlavních států je Rusviet. Obří říše s velkým „potenciálem", jenže moc cara začíná upadat a schyluje se k revoluci. Právě do takého světa novinka hráče vrhne. Jednotlivé mise mají nabídnout dost svobody při plnění zadaných úkolů.

Studio považuje známou strategickou sérii Company of Heroes za jedny z nejlepších her, stejně jako podobné Men of War. Po stránce herních mechanismů by se tak těmto hrám chtěli přiblížit. Součástí přestřelek tak bude systém krytí a rovněž zničitelné prostředí.

Iron Harvest minimálně po stránce nápadu a prvních obrázků vypadá pěkně, do vydání je ale ještě dlouhá cesta. Studio plánuje svůj počin dostat do obchodů v roce 2018. Hra dorazí pro počítače a také herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com