Příběh o fotbalovém géniovi, který se rozhodl využít sportovní slávu pro start až nebezpečně úspěšné politické kariéry, dává čtenářům unikátní možnost přesvědčit se, kde leží jedna z budoucností knižní produkce.

Základní verzi aplikace - tedy celý text knihy, část ilustrací a mapy si navíc čtenář může stáhnout zdarma. A teprve, pokud ho dílo zaujme, zaplatí za plnou verzi. V té ho autor provede mnoha křižovatkami, na nichž se čtenář sám rozhodne, jakým směrem se má děj ubírat. Navíc na něj kromě map a ilustrací čekají i fotografie míst, ve kterých se příběh odehrává.

Děj se točí kolem faktu, že fotbal - nejpopulárnější sport planety - dokáže držet u moci diktátory, miliardářům přinést větší zisky, politikům vyhrát volby. Síla tohoto fenoménu se naplno projeví v situaci, kdy (nejen) Evropa není schopna vybřednout z ekonomické ani politické krize. Přidejte k tomu rostoucí vliv médií a sílu oligarchů, a je tu základ strhujícího příběhu z blízké budoucnosti. Z budoucnosti, kde absolutní moc je pro ty (všeho)schopné najednou velmi blízko.

Uvědomuje si to i titulní hrdina knihy Football Faust. Má pozici světové fotbalové megastar, úspěch v byznysu, mozek génia a miliony fanatických přívrženců, kteří v něm vidí vůdce schopného spasit svět. Má však také svou temnou stranu a bratra, který je jeho pravým opakem. A cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly…

Projekt Football Faust je možné získat ve dvou jazykových mutacích. V AppStore je dostupná česká a anglická verze, připravuje se německá mutace. Více na www.footballfaust.com.

Aplikaci lze stáhnout ZDE.