Letošní pokračování nazvané Battlefield 1 zajde ještě dále a nabídne první světovou válku. Tedy historické období, kterému se zatím hry s velkým rozpočtem prakticky nevěnovaly. Tvůrci z DICE věří, že zvládnou v herním světě neznámé období zpracovat do autentické a zábavné formy.

Protože se jedná o Battlefield, tak se fanoušci mohou opět těšit na bitvy až 64 hráčů. Herní mapy mají být tentokrát ještě větší a přinést více možností pro destrukci prostředí. To platí hlavně pro dělostřelectvo, které za sebou zanechá na bojišti krátery.

Zdroj: Youtube

V dobovém zbraňovém arzenálu nebudou chybět zbraně pro boj zblízka, plamenomet či třeba bojový plyn (a maska pro ochranu). Tanky mají být rozčleněny do několika tříd a vůbec poprvé se do tanku vejde celá četa. Na nebi se objeví ikonické dvouplošníky, mohutné bombardéry a také vzducholodě Zeppelin. Bojovat se bude rovněž na moři. Více detailů má být odhaleno později.

Battlefield 1 vyjde 21. října pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4. Členové programů EA Access (pro Xbox One) a Origin Access (pro PC) si zahrají s předstihem.

Grunex.com