Mezi českými hráči se najde málokdo, jenž by neznal českou hru Mafia z roku 2002. Mnohými je hra považována za nejlepší herní počin, jaký u nás kdy vzniknul. Na hru poté v roce 2010 navázal druhý díl. Nyní se fanoušci značky dočkali velkolepého představení třetího pokračování. Ačkoliv novinka zatím vypadá, že s původními hrami moc společného mít nebude.

Mafia 3 opět změní prostředí, tentokrát to bude město New Orleans v roce 1968, což je podle autorů ideální zasazení. Tato doba totiž představovala jednu z „nejdivočejších" v americké historii. Těšit se tak můžeme na dobové prostředí, automobily apod.

Hrdina tentokrát nebude taxikář či imigrant, nýbrž veterán vietnamské války Lincoln Clay. Před válkou to byl sirotek, jenž našel útočiště mezi jedním z městských gangů. Po válce se vrací a zjišťuje, že jeho „rodina" byla vyvražděna mocnou italskou mafií. Začíná tak cesta za pomstou.

Jednou z novinek bude trojice kumpánů, které bude moci Lincoln různě využít při budování kriminálního impéria. Dokážou třeba zabavit policii, aby hrdinu přestala pronásledovat, či jim můžete přidělit některou ze zabraných nemovitostí. O tu se pak budou starat a při hraní zde naleznete útočiště. Možnosti budou ale daleko širší.

Mafia 3 bude vydána příští rok a to pro počítače a konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com