Acer u monitoru dost sází na design, což mě určitě potěšilo. Kovové provedení stojánku ve stylové zlaté je příjemná změna od tradičního černého plastu. Monitor tak rozhodně neudělá ostudu na žádném stole. Docela malý stojánek zvládne 27" monitor držet pevně a nemusíte se bát vyklání. Označení „ZeroFrame" sice neznamená absenci rámečku, je ale příjemně tenký. Pokud tak hledáte monitor s moderním nádechem, tak tato vychytávka potěší. Těžko si představit, že by mohla někomu vadit.

Testoval jsem monitor s rozlišením WQHD, což je 2560 x 1440 pixelů. Můžete koupit také 4K, osobně mi ale nižší rozlišení na 27 palcích plně vyhovovalo. Zaklínač 3 vypadal ve větším rozlišení o poznání lépe než na Full HD. Musíte ale samozřejmě počítat s vyššími nároky her, dodatečné pixely si řeknou o celkem dost výkonu grafické karty. Na okna je znatelně více prostoru než u Full HD a více jak dvě nejsou problém. Zvlášť na výšku nebyl problém dát dvě okna nad sebe, u zmiňovaného Full HD mi v tomto případě vertikální místo nestačí.

Panel je typu IPS a navíc nabízí 100procentní pokrytí sRGB. Monitor tak může potěšit, pokud se věnujete grafice a podobným činnostem na „polo-profesionální" úrovni. Odezvu 4 ms jsem v praxi při hraní nepoznal v porovnání s 1 ms a osobně vždy rád vyměním hezčí podání barev za nižší odezvu.

Mezi konektory se ukrývá jedna specialitka a sice USB-C. Nový typ konektoru, kterému je jedno, jak ho zapojíte. Monitor tak může posloužit jako dokovací stanice. Porty jsou ale všechny na zadní straně a uprostřed. Každodenní připojování a odpojování kabelů tak bude otravovat.

Na druhou stranu je zádní plast bílý, porty díky tomu velmi snadno rozeznáte. U černých monitorů se mi často pletly. Určitě by ale neuškodilo, kdyby byl USB-C a třeba 3,5mm jack na jedné ze dvou stran. Nutno dodat, že bílá zádní část je přítomna pouze u zlaté varianty monitoru, stříbrná má klasickou černou.

OSD menu lze vytknout drobnosti, jinak je ale přehledné a rychle se zorientujete. Tlačítka jsou na pravé dolní hraně a nejsou na předním rámečku označené. Výrobce preferoval čistý design a není to na škodu. Najdete je díky modře svítícímu zapínacímu tlačítku a jakmile je jednou nahmatáte, tak ovládání je ovládání OSD bezproblémové.

Cena asi 14 tisíc korun za testovaný model Acer H277HU je blízko podobně vybavené konkurenci. Bude tak asi hlavně záležet, jak moc se vám zamlouvá možnost USB-C a jak se vám líbí samotný design. Já jsem si testování užil, tenký rámeček, WQHD rozlišení a pěkné barvy připravily skvělý zážitek nejen z hraní.

Grunex.com