Postava vetřelce existuje již dlouho řadu let a tento rok slaví své 35. výročí od první filmové premiéry. Za tu dobu se vetřelci dočkali spousty filmů i počítačových her a aktuálně vyšla další s názvem Alien: Isolation.

Titul mají na svědomí vývojáři z Creative Assembly a hlavní roli dostala Amanda, dcera Ellen Ripley, kterou můžeme znát z filmů. Amanda musí na odlehlé obchodní stanici pátrat po informacích týkajících se zmizení její matky Ellen.

Tvůrci se rozhodli z hráče udělat především kořist a tak je „hlavním úkolem" po dobu hraní hlavně to, aby vás nějaký vetřelec nezabil. Hra nabízí určitou svobodu pro řešení střetů s vetřelci, můžete je zlikvidovat, utéct nebo je nalákat na něco jiného.

Zdroj: Youtube

Velká část hry se věnuje také důkladnému prohledávání herního prostředí a využívání všeho, co lze nalézt. Munice a dalších předmětů důležitých pro přežití totiž není nazbyt.

Hra je u nás dostupná také v edici Nostromo, obsahuje přídavek Crew Expendables, ve kterém si můžete zahrát za původní postavy včetně Ellen.

Alien: Isolation vyšlo pro počítače a konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com