Halo 5 bude možné hrát od středy 29. června až do 5. července zcela zdarma. Jedinou podmínkou je členství Xbox Live Gold, které je na konzoli vyžadováno pro jakékoliv on-line hraní. Navíc bude po dobu trvání akce s hraním zdarma Halo 5 zlevněno na polovinu.

Hlavní novinky přídavku je režim Warzone Firefight. Tým hráčů zde nebojuje proti ostatním hráčům, ale proti stále silnějším vlnám počítačem řízených nepřátel. Novinka má představovat největší boje, které lze zatím v Halo zažít. Novinkou je také vzdušné vozidlo AV-49 Wasp, disponuje těžkým kulometem a raketomety. Použít ho bude možné také ve Warzone.

Důležitou část obsahu dále představuje trojice nových map. Attack on Sanctum vezme hráče na planetu Sanghelios známou z příběhové části. Prospect má být zase ze skalnaté oblasti a na mapě Molten zase hrozí láva.

V neposlední řadě přináší rozšíření funkci Score Attack pro příběhovou část. Za splnění jednotlivých misí bude hra bodovat, můžete tak soupeřit s kamarády, kdo je lepší. Tradičně nechybí také nové části brnění pro on-line hraní, varianty zbraní a nový obsah do režimu Forge.

Grunex.com