Studio Telltale Games je známé hlavně díky svým adventurním sériím (The Wolf Among Us nebo The Walking Dead), jenž vycházejí vždy po epizodách. Ve svém nejnovějším díle si vývojáři půjčili herní svět od studia Gearbox, konkrétně nehostinnou planetu Pandora, na které se odehrává akční Borderlands série.

Novinka se jmenuje Tales from the Borderlands a známý svět přináší v nové perspektivě. Důležitý je tentokrát hlavně příběh, tradiční humor a oba hlavní hrdinové. Rhys je vojákem mocné korporace Hyperion a rád by ji získal pod své vedení, Fiona patří zase mezi nejslavnější zloděje planety a chce získat další hromadu peněz.

Zdroj: Youtube

Zatím vyšla první epizoda z plánovaných 5, jmenuje se „Zer0 Sum" a slouží především jako úvod do příběhu a představení postav. Jak je u her od studia Telltale zvykem, opět na vás budou čekat náročná rozhodnutí, jenž ovlivní další průběh hry.

Tales from the Borderlands je zatím dostupné pro počítače a konzoli Xbox One. Na konzole Xbox 360, PlayStation 3 a PlayStation 4 vyjde začátkem prosince. Chystá se také verze pro mobilní systémy Android a iOS, tvůrci slibují, že dorazí ještě před koncem roku.

Grunex.com