V příběhové kampani hrdina nepředstavuje zelenáče, nýbrž zkušeného kapitána vesmírného křižníku Retribution. Jako šéf si tak v průběhu hraní můžete vybírat, na jaké mise se vydáte, a samotná loď se při hraní postupně mění. Nechybí ani vesmírné souboje ve stíhačkách Jackal s velkou dávkou svobody.

Pokud vám předchozí Call of Duty hry přišly velmi snadné, tak vás potěší nová obtížnost Specialist. Nabízí mnohem více překážek než pouhé posílení nepřátel. Například zásah do nohy vašeho hrdinu zpomalí, protivníci vám zvládnou vystřelit zbraň z rukou a také musíte průběžně měnit helmy, protože se poškozují. Navíc se samo nedoplňuje zdraví a musíte tak sbírat lékárny.

Zdroj: Youtube

Specialist obtížnost přitom ještě není tou nejsložitější. Dokončením hry na Specialist si odemknete poslední nastavení obtížnost pojmenované „YOLO", což je anglická zkratka pro „You only live once". Název sedí, jakmile totiž při hraní jednou umřete, tak je konec a musíte začít kompletně od začátku. No hodně štěstí.

Součástí Call of Duty: Infinite Warfare měla být původně také samostatná část Jackal Assault VR - speciální bonus pro majitele virtuální reality PlayStation VR. Nakonec ale vydavatel nabízí Jackal Assault VR zdarma ke stažení pro všechny majitele PlayStation VR. Stačí zavítat do oficiálního obchodu na konzoli.

Zdroj: Youtube

Call of Duty: Infinite Warfare vyšlo pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com