Studio Telltale Games je známé hlavně díky povedeným herním adaptacím seriálů The Walking Dead či Game of Thrones. V jedné ze svých dalších sérií si vzali na starost také svět Borderlands. Nyní tito tvůrci do kostičkového fenoménu přidávají to, co vždy chybělo – příběh.

Minecraft: Story Mode následuje předchozí hry a opět se jedná o dobrodružství rozdělené na epizody. Zde jich bude 5 a ta první je již k dispozici. Hlavní hrdina dostal jméno Jesse a další vlastnosti nechali tvůrci na hráčích. Každý si může vytvořit vlastní verzi hrdiny, včetně volby pohlaví.

Jesse je doprovázen partou dalších tří postav, jenž každá nabízí vlastní propracovanou osobnost a chování. Poslední člen 5členné party je trošku netradiční, jedná se totiž o prase se jménem Reuben. Podle Telltale ale nejde „ jen tak o obyčejné prase".

Zdroj: Youtube

Základní příběhová zápletka je jednoduchá. Svět ohrožuje nebezpečná hrozba a parta v čele s Jesse se vydává hledat legendární spolek „Order of the Stone", aby hrozbu pomohl zažehnat. Jak to u Telltale Games bývá, samotný děj bude komplikovanější a hra opět nabídne spoustu rozhodnutí, která její průběh ve velkém ovlivní.

První epizoda Minecraft: Story Mode je dostupná digitálně pro počítače, herní konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4. Majitelé mobilních zařízení se systémy iOS a Android nemusí čekat a první epizodu mohou také stahovat.

Klasická krabicová verze u nás vychází koncem měsíce, obsáhne všechny epizody. Ty zatím nevydané formou kódů k pozdějšímu stažení.

Grunex.com