Design je sice velmi netradiční, stejný důraz byl ale kladen na celkovou použitelnost. Počítač tak nabízí snadno přístupné pevné disky bez rozdělání skříně a podobně snadný přístup k dalším komponentám.

Nabízen bude v několika konfiguracích, ty nejvyšší mají nabídnout dvě grafické karty Nvidia GeForce GTX 1080 či Radeon R9 Fury od konkurence. Procesory budou od Intelu, konkrétní model má opět záviset na vybrané konfiguraci.

Zdroj: Youtube

Produktová řada Omen se rozrůstá také o nové příslušenství. HP spojilo síly se známým výrobcem SteelSeries, který má v tomto odvětví dlouholeté zkušenosti. Nabídne tak myš, klávesnici a headset založené na existujících SteelSeries produktech.

Omen X a příslušenství nejsou jediné představené novinky. Současnou nabídku Omen notebooků rozšíří nový model s displejem o velikosti 17,3". Rozlišení bude rovnou 4K společně s technologií Nvidia G-Sync pro bezproblémovou synchronizaci obrazu.

Grafický výkon dodají nové Nvidia karty, konkrétně modely GeForce GTX 1070 a GTX 1060. S aktuální generací Nvidia grafik se výkon těch mobilních prakticky vyrovnal těm určeným pro stolní počítače.

Představený Omen notebook dále slibuje také kvalitní zvuk díky čtveřici reproduktorů od Bang & Olufsen. Baterie má zvládnout až 7 hodin provozu. Zbylé parametry HP zatím neuvedlo. Notebook bude opět dostupný v několika konfiguracích.

Jako poslední novinka byl potvrzen Omen monitor se zakřiveným profilem a rovněž podporou pro Nvidia G-Sync. To jsou ale zatím jediné informace, o které se HP podělilo.

Grunex.com