Nová verze služby bude dostupná pro všechny počítače, včetně platformy Mac od Apple. Rovněž půjde hrát prakticky jakoukoliv hru. Služba GeForce Now hry spustí na svých výkonných serverech a hráčům pošle zkomprimovaný obraz, tudíž počítač nepotřebuje dostatek výkonu na spuštění hry.

Jediným praktickým požadavkem je rychlost internetového připojení. Jako minimální uvádí Nvidia 25 Mb/s. Potom můžete nové hry, jako třeba Battlefield 1, Watch Dogs 2, Dishonored 2 a celou řadu dalších hrát na jakémkoliv počítači, pokud máte dobré internetové připojení.

Služba GeForce Now nabídne propojení s digitálními obchody Steam, Origin, Battle.net, Uplay a GOG. Snadno tak získáte přístup ke svým hrám. Podporované jsou rovněž populární hry zdarma, jako World of Tanks, League of Legends a další.

Podobné služby už se na trhu objevily v minulosti, GeForce Now ale nabídne prostor pro vaše vlastní hry. Nejste tak limitováni herní knihovnou, kterou nabídne poskytovatel služby. Nvidia s novou podobou změní také cenové podmínky.

Zdroj: Youtube

Nově se bude platit za odehrané minuty. Náhled na ceny ještě komplikuje systém kreditů. Za prvotní registraci jich dostanete 1000, za 25 dolarů půjde koupit 2500 kreditů.

Dále si ještě půjde vybrat, jestli mají hry fungovat v datacentrech na grafických kartách GeForce GTX 1060 nebo dražším modelu GTX 1080. V případě první varianty zaplatíte 2 kredity za minutu hraní. V případě druhé už to jsou 4 kredity za minutu.

Za zmíněných 25 dolarů (asi 640 korun) tak dostanete necelých 21 hodin hraní při výběru grafické karty GTX 1060. Služba má v nové podobě odstartovat v březnu v USA, Evropa zatím nemá oficiální datum. Původní GeForce Now zde ale již funguje delší dobu.

Grunex.com