První dny listopadu v herním světě znamenají již několik let další pokračování velmi úspěšné série Call of Duty. Ani letos tomu není jinak a vrací se studio Treyarch se svým Black Ops. Trojka opět přesouvá děj více do budoucnosti.

Zatímco Black Ops 2 přineslo rok 2025, zde je to rovnou 2065. Bojové technologie a vylepšování vojáků pomocí implantátů dosáhly obřích pokroků. Hráči se v roli hrdinů vydávají pátrat po ztracené jednotce svých kolegů. Vše je ale zamotanější a temnější, než se na první pohled zdá.

Zdroj: Youtube

Příběhová kampaň se od předchůdců velmi liší. Nabízí otevřenější lokace s bohatšími možnostmi, jak postupovat a hlavně také režim spolupráce. Zahrát si tak můžete až s třemi dalšími kamarády on-line nebo s jedním v rámci rozdělené obrazovky na konzolích. Tyto změny také znamenaly, že verze hry pro staré konzole (Xbox 360 a PlayStation 3) příběhovou část vůbec neobsahuje.

Tradiční hra více hráčů, která Call of Duty proslavila, nabízí opět více možností a to hlavně pohybových. Nově je možné třeba běhat po zdech. Vrací se také slavná mapa Nuketown, byla v obou předchozích Black Ops hrách. Velké změny potkaly také zombie režim. Je totiž zasazený do „swingových" 40. let minulého století.

Zdroj: Youtube

Bohužel hru na počítačích postihly problémy. Na herních fórech či stránce služby Steam si spousty hráčů stěžují na technické zpracování. Hra nefunguje vůbec spolehlivě, trpí pády a ani kolikrát nepomůže, pokud máte výkonnější stroj, než tvůrci doporučují. Vydavatel se zatím k problémům nevyjádřil.

Call of Duty: Black Ops 3 vyšlo pro počítače a herní konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com