Je třeba, aby hráči byli i fyzicky fit, aby vydrželi mnoha a mnohahodinové maratony, ale poker je hlavně hra mentálních a psychických dovedností. Hráči se sice moc nehýbou, ale mozky jedou na plno. Je třeba přemýšlet o tolika věcech, dělat propočty a přizpůsobovat se.

Co dělá skvělý sport je relativní jednoduchost pravidel, která pochopí opravdu každý, ale zároveň se dá v podstatě neomezeně zlepšovat. Turnaje v kámen - nůžky - papír sice existují, ale jedná se spíše o odreagování a každý tak nějak podvědomě ví, že vítěz měl prostě kliku.

U tenisu, hokeje, fotbalu, nebo jakéhokoliv jiného sportu, je to jiné. Ano, i vítězi občas trochu přála štěstěna, míček správně líznul síť, soupeř trefil jen tyč a náš gól padl, ale asi nikdo si nemyslí, že Rafael Nadal, Roger Federer nebo Novaj Djokovič jsou jen opravdoví životní štístkaři a tenisově jsou pouze průměrní. Své výhry si vydřeli a jsou to nejlepší hráči na světě, a dokazují to rok co rok. A i mezi těmito hráči se naleznou milovníci pokeru - přečtěte si, jak Rafa vyhrál pokerový turnaj v Praze: Rafael Nadal vítězem pokerového turnaje v Praze.

Poker je hrou dovednostní - rozhodují schopnosti

I v pokeru je jistá míra štěstí, to nikdo nepopře, ale štěstí je dlouhodobě nepodstatné a dlouhodobé výsledky lze mít pouze a jenom dobrou hrou, kterou dosáhneme díky tréninku, zlepšování se a přizpůsobování se novým trendům. Není náhodou, že se rok co rok ti stejní hráči umisťují na prvních příčkách, že lepší hráči dlouhodobě vyhrávají a pravidelně vydělávají hraním pokeru spoustu peněz.

Poker je hra situací. Některé mají řešení jednoduchá, některé mají řešení složitá. Lepší hráči se i se složitými rozhodnutími popasují dobře, ti horší to nezvládnou. Někdy je třeba reagovat rychle a efektivně, někdy je potřeba si vše dobře promyslet a s řešením přijít až po zralé úvaze. Co je na pokeru krásné, že i když se posuneme na nejvyšší úroveň hraní, tak rozhodně se studiem nekončíme. Poker je hra, ve které se vždy lze zlepšovat a hru dále pilovat. Právě proto je poker tak krásný sport. Pravidla pokeru jsou jednoduchá a naučí se je prakticky každý během pár minut, ale studiem hry lze strávit desetiletí, a stále bude co objevovat.

Přitom trénovat lze prakticky neomezeně, neboť příznivci této krásné hry si mohou zahrát poker i na internetu na některé z online pokerových heren - a to i zcela zdarma bez nutnosti hrát o peníze. Herny pro hráče připravují i speciální akce - zahrajte si dotované turnaje o 1600 dolarů každý měsíc otevřené jen pro hráče z České a Slovenské republiky.

Poker lze trénovat stejně jako jiné sporty

Poker není hra pro úplně každého. Je potřeba disciplíny, sebekázně, asertivity a pracovitosti. Kdo není ochotný investovat čas, aby svou hru zlepšil, nemůže očekávat dlouhodobé dobré výsledky. Díky odborné literatuře a internetu je ovšem studium v dnešní době snadnější, než kdykoliv předtím. Je ovšem třeba chytit štěstí za pačesy a jít mu také naproti.

Od toho, abyste v pokeru vyhrávali, je tady Poker-Arena.cz. Spousty hráčů chce, ale neví jak, a právě to se zde naučíte. Vše je na Vás a dveře jsou pro Vás vždy otevřeny dokořán. Máte zájem se naučit vyhrávat v pokeru? Staňte se členem studijní skupiny!

Čtěte také: Proč poker není o štěstí o nic víc než počítačové hry

Článek připravila redakce největšího českého pokerového portálu Poker-Arena.cz. Čtenáři zde naleznou každý den nejnovější zprávy a zajímavosti ze světa pokeru, výuková videa od českých profesionálů, strategické série, recenze heren a mnoho dalšího. Na diskusních fórech Poker-Arena.cz na Vás čeká největší a nejpřátelštější komunita lidí v České a Slovenské republice, které spojuje jejich koníček - poker.

Ilustrační foto.

Grunex.com