Skoro rok po vydání se sci-fi Destiny dočkalo zatím největšího rozšíření. Jmenuje se The Taken King a staví na událostech z předchozího The Dark Below. Tento přídavek se věnoval rase Hive a jejímu veliteli Crota. Hráči ho měli za úkol zlikvidovat a v aktuálním přídavku se vrací jeho otec Oryx, aby smrt syna pomstil.

Hlavní dějiště novinky představuje Dreadnaught. Obří Oryxova loď, na které se s ním hráči ve velkém finále utkají. Několik nových misí se rovněž odehrává na měsíci Phobos. Kromě nového příběhu přináší rozšíření další obsah. Mezi ním například nové „Strike" mise či 7 nových map do režimu Crucible, kde se hráči mohou utkat mezi sebou.

Zdroj: Youtube

Velkou novinku představuje také trojice nových specializací pro hlavní postavy, každá pro jednu z herních tříd. Pro třídu Titan je to Sunbreaker, mezi hlavní schopnosti patří možnost využít v boji ohnivé kladivo. Warlock zase může se specializací Stormcaller zavolat na pomoc mocné blesky. Hunter dostal jako novou specializaci Nightstalker, umožňuje použít luk z temné energie.

Společně s přídavkem vydalo studio Bungie také novou edici hry s názvem „Destiny: The Taken King - Legendary Edition". Určena je pro nové hráče, kterým za výhodnou cenu nabídne základní hru Destiny a všechny 3 dodatečné přídavky. Vyšla pro konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com