Assassin's Creed je jedna ze sérií, která hráče zásobuje novými díly každý rok. Letos se pokračování jmenuje Syndicate a právě u nás vyšlo pro herní konzole Xbox One a PlayStation 4. Počítačová verze bude příští měsíc. Ubisoft se tento rok rozhodl zpracovat téma průmyslové revoluce.

Jako dějiště nového Syndicate slouží metropole Londýn roku 1868. Průmyslová revoluce je v plném proudu a kromě pokroku s sebou přinesla rozdělení společnosti. Nižší vrstvy žijí v chudobě, bojují o přežití a zákládají gangy. Právě toto rozdělení představuje jedno z hlavních témat hry a hrdina bude šéfem jednoho takového gangu.

Viktoriánský Londýn hra přináší opět detailně zpracovaný a má být asi o třetinu větší, než byla Paříž v dílu Unity z minulého roku. Využít lze parní lokomotivu, svést se na parníku po Temži či se chopit řízení kočáru. Velký důraz byl opět kladen na zpracování dobových zbraní, ať už těch na blízko či střelných.

Zdroj: Youtube

Syndicate s sebou nese také další prvenství a tím jsou dva hlavní hrdinové – bojechtivý Jacob Frye a jeho sestra Evie, která využívá spíše tichý postup. Během hry je mezi nimi možné libovolně přepínat. Bohužel zde není možnost hraní v režimu spolupráce, jako tomu bylo u Unity. Také chybí tradiční on-line hra více hráčů.

Tvůrci přinesli v Syndicate spoustu změn a zatím to vypadá, že šlo o dobré rozhodnutí. První recenze novinku chválí. Líbí se tradičně zpracování herního světa, velké možnosti, ale také návrat k principům dřívějších her série.

Na počítače má Assassin's Creed: Syndicate dorazit 19. listopadu. Vzhledem k situaci z minulého roku, kdy Unity hlavně v počítačové verzi obsahovalo ze začátku spoustu chyb, se zřejmě vyplatí pár dnů po vydání počkat, jestli se nemilá situace náhodou neopakuje.

Grunex.com