A sice vypozorovanou na základě podnětů zvenčí, že o GTA promluvil vždy, když byl v úzkých. A vážně se nemýlil.

Vedle prvních oficiálních obrázků totiž Rockstar v odpovědích fanouškům informoval o stavu, v jakém se nyní hra nachází. "Kvůli práci na Grand Theft Auto 5 jsme velmi zaneprázdnění. Všechno odsýpá v pořádku, ale tato hra je opravdu obrovitánským projektem," vysvětluje Rockstar.

Také se omluvil za dlouhé prodlevy ve zveřejňování nových materiálů, na čemž se však do budoucna prý nic nezmění: "Nechápejte to tak, že kašleme na vás, fanoušky. Důvodem je jak snaha o vypouštění stoprocentně správných informací, tak aby vás při hraní hodně věcí překvapilo."

Zásadní jinak je, že Rockstar doslovně přiznal, že "nebyl v pozici, aby z GTA 5 mohl ukázat více než trailer, ani odteď ještě dlouho nebude". Vzhledem k vyřčenému se vydání zdá být ještě vzdálenější, než bylo dosud, a ten naposledy spekulovaný duben - květen 2013 se nejspíš konat nebude.

Vedle toho vývojáři varovali před různými podvrhy nebo smyšlenými detaily o hře, které kolují po internetu. Žádná beta se prý konat nebude a věřit máte vždy jen tomu, co uvidíte nalinkované z homepage.

Tím se vlastně vracíme k odhadu experta zmiňovaného v úvodu, který měl po E3 zaslechnout, že několik předních časopisů typu Game Informer už má hotové velké odhalovací preview GTA 5, ale že s ním údajně musí čekat na zelenou od výrobce. Kéž by se nepletl ani v tomto případě.

GTA 5 bylo poprvé představeno loni v listopadu a i přes to, že o něm doteď prakticky nic nevíme, jde o jednu z nejočekávanějších her současnosti. Opět nabídne obrovský volný svět k prozkoumání, nový způsob vyprávění příběhu a desítky možností, jak se ve virtuálním světě vydovádět a zabavit.

Hru si můžete předobjednat ZDE.

Herní zpravodajství pro vás připravuje Eurogamer.cz.