Hráč tak opět bude mít k dispozici spoustu rozdílných zbraní, vrátí se také známá brokovnice nebo BFG 9000. Rovněž se mají ukázat někteří démoni ze starších dílů, u některých studio provedlo drobné změny.

Větší důraz bude naopak novinka klást na boj zblízka pomocí nových zbraní a možností. Vyplatí se také používat v přestřelkách sprint či dvojitý skok. Naopak od krytí se za překážkami mají herní mechanismy hráče odrazovat. Nebude přítomné ani automatické léčení známé z ostatních her, místo něj se objeví staré známé lékárničky.

Zdroj: Youtube

id Software chystá také propracovanou hru více hráčů. Stejně jako v příběhové části, i zde se vrátí tradiční herní styl arénového boje a sbírání posilovacích předmětů schovaných po herních mapách. Na omezenou dobu se hráč bude moci proměnit v démona.

Důležitou částí je také novinka SnapMap, každý se díky ní bude moci pustit do intuitivního vytváření vlastních map. Důraz je kladen hlavně na jednoduché ovládání a přístupnost. Tvořit mají jít také vlastní herní režimy.

Doom má stanovené datum vydání na 13. května pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com