Není proto divu, že se Blizzard nyní snaží o zmírnění dopadu škod na jeho prestiž a poskytl Eurogameru obsáhlé vyjádření na toto téma.

"V druhé polovině května jsme pro Diablo 3 přidali hardwarovou infrastrukturu pro navýšení kapacity a pak byly servery dostupné po naprostou většinu času. Od 2. června potom měli evropští hráči ve svém domovském regionu nepřetržitý přístup ke hře, s výjimkou občasné rutinní údržby," shrnuje Blizzard, aniž by zveřejnil přesnější statistiku.

Organizace na ochranu spotřebitelů v Německu, Francii nebo Jižní Koreji totiž v minulých týdnech sepsaly oficiální stížnosti na nemožnost hrát legálně zakoupený produkt.

Jenže žádného odškodnění se dosud ze strany Blizzardu nedočkali. V oficiálním komuniké problémy opětovně zdůvodňuje tím, že takhle obrovský zájem o hru nepředpokládal, a byť servery naddimenzoval, nestačilo to na zájem hráčů zejména ve špičce.

Akční RPGčko Diablo 3 sázi na v jádru jednoduchou klikací hratelnost a rychlou akci, ale dovede překvapit vysokou obtížností, parádní atmosférou a pěkně vyprávěným příběhem. Hru můžete zakoupit ZDE.

Herní zpravodajství pro vás připravuje Eurogamer.cz.