Super Mario Run je první výrazná mobilní hra od Nintenda. Ačkoliv je mobilní hraní populární řadu let, japonský herní gigant si dal se vstupem na chytré telefony a tablety dost načas. Novinka tak nepředstavuje pouze mobilní hru s Mariem, ale zároveň zkoušku nových platforem. Pokud bude Nintendo s přijetím spokojené, určitě se časem dočkáme dalších her.

Mario je ve své mobilní verzi uzpůsoben hraní na dotykovém displeji a navíc jednou rukou. Typem se jedná o „nekonečné běhání". Hrdina běží bez zastavení sám a na vás je skákání s cílem tradičně posbírat co nejvíce mincí.

Kromě základního herního režimu, který studio pojmenovalo World Tour, se můžete pustit ještě do dvou dalších. Toad Rally nabízí závody proti nejlepším časům dalších hráčů a v Kingdom Builder si za nasbírané mince můžete stavět vlastní království.

Nintendo zatím vydalo Super Mario Run pouze pro operační systém iOS (iPhone, iPad), na Android má hra vyjít příští rok.

Základní stažení je zdarma, nabídne ale pouhé tři úrovně ve World Tour z celkových 24 a malou ochutnávku zbylých dvou režimů. Pak je třeba hru koupit za 10 euro. Cena je na poměry mobilních her poměrně vysoká, ale hra už neobsahuje mikrotransakce. Jeden nákup vám tak otevře vše.

Na závěr se hodí zmínit důležitou vlastnost hry. Pro hraní Super Mario Run musíte být s chytrým telefonem či tabletem připojeni k internetu. V opačném případě hra nefunguje.

Grunex.com