Novému PlayStation VR stačí k fungování jakákoliv verze konzole PlayStation 4 a samotná cena headsetu činí něco málo pod 11 tisíc korun. Virtuální realita v podání Sony tak vyjde zhruba na třetinu v porovnání s konkurencí.

Musíte ale vlastnit PlayStation 4 kameru, která se prodává samostatně za asi 1500 korun. Některé hry také vyžadují pohybové ovladače PlayStation Move, opět nejsou součástí balení.

Milou součástí balení je disk s demoverzemi několika her pro virtuální realitu. Seznámí vás tak s dostupnými zážitky a pomůže při výběru, jakou z dalších her si k novému headsetu pořídit. Zahrát si můžete třeba speciální verzi závodů Driveclub, pustit se do vesmírných bitev v EVE: Valkyrie či si zabojovat s futuristickými tanky v Battlezone.

Zdroj: Youtube

Virtuální realita není pouze o hrách. K dispozici je také celá řada aplikací, pomocí kterých můžete sledovat 360stupňová videa. Při sledování se tak můžete svobodně rozhlížet okolo sebe a vybrat si tu nejzajímavější scénu. Další součástí jsou také „interaktivní zážitky", třeba si tak můžete prohlédnout tropický ostrov a podmořský život okolo něj.

Zdroj: Youtube

Sony slibuje, že se bude obsah pro PlayStation VR pravidelně rozrůstat. Například letošní Call of Duty: Infinite Warfare má nabídnout také samostatnou část určenou právě pro nový headset.

Grunex.com