Studio se rozhodlo vypustit příběhovou kampaň, přesto ale na sólo hráče nezapomíná. Titul nabídne několik různorodých misí, jenž bude možné hrát také v režimu spolupráce s kamarády.

On-line bojiště pak přivítá až 40 hráčů ve dvou týmech a spoustu známé techniky ze světa Hvězdných válek. Jak ukazuje první video, v boji potkáme i obří kolos impéria nazvaný AT-AT. Jeho možnosti v bitvě budou ale podle prvních informací omezené a hráči budou moci kontrolovat jen střelbu.

Při vydání hra nabídne osm různých map, zasazené jsou celkem na čtveřici planet, vždy po dvou mapách. Zamrzlou planetu Hoth, pouštní Tatooine a džungle na Endoru jsou určitě všem fanouškům filmů dobře známé. Poslední planeta se jmenuje Sullust a bude zbrusu nová. Zatím tvůrci neřekli, jaké na ní bude prostředí.

Zdroj: Youtube

Postavu svého vojáka bude možné po vzoru podobných titulů upravovat hned v několika ohledech. K dispozici budou různé zbraně, další bojové vybavení či třeba vzhled.

Kdykoliv také půjde přepnout z pohledu první osoby do pohledu třetí osoby. Objeví se také možnost, zahrát si v roli známé postavy z filmů a zahrát si na velitele týmu. Potvrzené postavy jsou Darth Vader a lovec lidí Boba Fett.

Star Wars: Battlefront má stanovené datum vydání na 20. listopadu tohoto roku. Chystá se pro počítače a nové konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com