Jednou z největších her tohoto roku je určitě Star Wars: Battlefront, jenž obnoví sérii, pro kterou předchozí díl vyšel v roce 2005. Hru má na starost známé studio DICE, jenž tvoří hlavně Battlefield sérii. V nejnovější várce informací byl představen on-line herní režim Blast.

Za mysteriózních názvem se skrývá „pouze" jinak pojmenovaný „Team Deathmatch". Tedy herní režim, který obsahuje skoro každá on-line střílečka. Pravidla jsou prostá, pro vítězství musí tým nasbírat jako první stanovený počet bodů. Ty jsou získávány likvidací protivníků.

Zatímco ostatní režimy ve Star Wars: Battlefront přinesou obří bitvy s vozidly, Blast se bude soustředit na jiný styl hry. Hrát se bude pouze 10 proti 10 a jednotlivá kola skončí buď po uplynutí 10 minut, nebo pokud jeden tým nasbírá 100 zabití.

Zdroj: Youtube

Studio pro Blast rovněž upraví herní mapy. Bojovat se bude na menších sekcích a mapy budou upravené také v dalších směrech. Někde se třeba posune denní čas, jinde zase tvůrci změní nasvícení. Tyto malé změny mají mít na celkový výsledek velký dopad.

Komunitní manažer v reakci na dotazy dále také potvrdil, že na straně rebelů bude k dispozici více ras. Konkrétně Twi'leks, Sullustans, Zabraks a Quarrens. Fanoušci tohoto světa si tak určitě přijdou na své. Rovněž budou brzy odhaleni další hrdinové, zatím je potvrzen Darth Vader, Luke Skywalker a lovec lidí Boba Fett.

Star Wars: Battlefront má stanovené datum vydání na 20. listopadu tohoto roku. Vyjde pro počítače a konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com