Hra se opět přesune do nových kulis. Zatímco Unity z minulého roku nabídlo krvavou francouzskou revoluci, v chystaném Syndicate do bude Průmyslová revoluce. Zamíříme to Londýna 19. století.

Hlavním motivem celého titulu mají být ekonomické rozdíly mezi jednotlivými vrstvami společnosti. Právě probíhající technologická revoluce je totiž ještě zvětšila a ty nejchudší obyvatelé jsou nuceni bojovat o samotné přežití. Vzniká také spousta pouličních gangů.

Zdroj: Youtube

Hlavní hrdinové Jacob a Evie Frye tak budou mít za úkol nastolit v Londýně opět větší rovnováhu a zbavit se hladomoru společně s korupcí. Zatímco Jacob je horkokrevný vůdce gangu, jeho sestru Evie tvůrci popisují jako přeborníka v tichém postupu.

V průběhu příběhu dostanou hráči možnost, zahrát si za oba hlavní hrdiny, jenž každý nabídne trošku odlišný styl hry. Ve zbraňovém arzenálu se objeví dobové zbraně a novinky potkají také pohyb po městě. Využít půjde třeba drožka nebo rovnou přítomná železnice.

Zdroj: Youtube

Assassin's Creed: Syndicate má vyjít pro konzole Xbox One a PlayStation 4 23. října. Počítačová verze je rovněž plánována na podzim, přesné datum vydání ale nemá.

Ubisoft také potvrdil, že pro staré konzole Xbox 360 a PlayStation 3 už žádné hry z této série neplánuje.

Grunex.com