Jak poznáte, že za nějakou hrou stojí legenda herního průmyslu Sid Meier? Docela jednoduše, ve většině případů si svoje jméno dá rovnou do názvu hry a nově odhalený titul Sid Meier's Starships není výjimkou.

Půjde o sci-fi strategickou hru, jenž jako dějiště nabídne celý vesmír. Titul má být úzce provázán s Civilization: Beyond Earth. Zatímco v sérii Civilization je kladen důraz na budování měst, základen a podobně, tak v novince bude vaším „městem" flotila bojových lodí.

Samotné navrhování a stavba vesmírných plavidel bude ve hře hrát velkou roli. Obětujete rychlost ve prospěch odolnosti či silnějších zbraní? Či se vyplatí možnost maskování (dočasná neviditelnost)? Právě na takové otázky bude při hraní nutné hledat odpovědi.

Samozřejmě přijde řada i na výzkum nových technologií a opět se bude třeba rozmyslet, jakým směrem se vydat.

Zdroj: Youtube

Každá nová kampaň ve Starships nabídne vlastní generovanou galaxii společně s bojovými misemi, i při vícero hraní na vás tak bude čekat trošku jiný zážitek. Tvůrci také plánují určitou formu propojení nově oznámené hry s již vydanou Civilization: Beyond Earth, konkrétní formu ale zatím neodhalili.

Potěší také fakt, že případní zájemci na vydání hry nebudou muset čekat dlouho. Sice byla nově oznámená, ale datum vydání je stanoveno na „jaro 2015", takže do konce května bychom se mohli dočkat. Sid Meier's Starships se chystá pro počítače s Windows, Mac a zahrají si také majitelé tabletu iPad.

Grunex.com