Nyní již neexistující vydavatel THQ se před 3 roky pokusil vtrhnout do žánru akčních her a konkurovat dlouholetým králům žánru - sériím Call of Duty a Battlefield. Hra dostala jméno Homefront a hlavní odlišnost představovala role USA v příběhu.

Světovou mocnost postihla krize, toho využila Severní Korea a začala tvrdá okupace. Hráči tak byli vrženi do role těch slabších a na každém kroku čekala přesila. Do stejných kulis se má za rok vrátit Homefront: The Revolution.

Na pokračování pracuje britská pobočka studia Crytek, jenž se proslavilo hlavně sci-fi akční sérií Crysis. Zavítáme do Filadelfie mezi místní partyzány. Nepřítel je dobře vybaven a má město i celé státy pod kontrolou.

Hráči budou muset získávat či vytvářet zbraně a vymýšlet, jak se s přesilou vypořádat. Oproti jedničce bude změněn celkový koncept hry, už nebudeme mít přesně daný postup hrou, ale celý svět bude otevřený a bude jen na hráčích, pro jaké úkoly a kdy se rozhodnou.

Zdroj: Youtube

Studio odhalilo prány rovněž na kooperativní hraní příběhové části. Hráči budou moci pozvat až 3 další kamarády a vydat se bojovat s okupanty společně.

Čekat můžeme také klasickou hru více hráčů on-line, představena zatím nebyla. Homefront: The Revolution má předběžně vyjít příští rok a to pro počítače a konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com