Nejnovější pokračování Lego her, které aktuálně vyšlo, se jmenuje Batman 3: Beyond Gotham. Ačkoliv formálně hra má navazovat na tituly s netopýřím mužem z roku 2008 a 2012, tak se tvůrci rozhodli zajít trošku dál a nabídnout opět něco nového.

Velká část hry se odehrává ve vesmíru, což tvůrcům umožnilo přijít s novými herními mechanismy a více možnostmi. Batman zdaleka není hlavním či jediným hrdinou titulu. Celkově se ve hře dá odemknout více než 150 postav hrdinů a padouchů ze světa DC Comics. To už je slušná nabídka.

Zdroj: Youtube

Obě strany se v příběhu musí postavit Brainiacovi, jenž si našel zálibu ve zmenšování planet a jejich následnému uschovávání ve svém prstenu. Hrdinové mu musí jeho zákeřné plány překazit a zachránit tak Zemi.

Mimo soubojů ve vesmíru na hráče čeká třeba návštěva virtuální reality, závody či všudypřítomné skákání a překonávání překážet. Cestu do hry si našly také některé prvky z her na hrdiny a postavy je tak možné vylepšovat.

Lego Batman 3: Beyond Gotham vyšlo pro počítače a konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 a hra se podívala také na přenosnou konzoli PS Vita.

Grunex.com