Na tento den čekalo spoustu hráčů stříleček a hlavně fanoušků Far Cry série. Třetí pokračování v roce 2012 nastavilo laťku hodně vysoko, Far Cry 4 je ale na nejlepší cestě laťku překonat. Oproti bezejmennému souostroví tropických ostrovů nyní hráče přivítá region Kyrat.

Jedná se o fiktivní lokaci zasazenou do Himálaje, což tvůrcům umožnilo přinést rozdílné prostředí. Vedle zelených plání jsou tu zasněžené vrcholky hor a mystická oblast Shangri-La.

Hlavní hrdina se do rodného Kyratu vrací, aniž by tušil o krvavém konfliktu mezi samozvaným králem a partyzány říkající si Golden Path. Cílem bude zbavit hlavního zločince moci.

Už v předchozí hře hrály velkou roli zvířata a novinka jde ještě dále. Nově se můžete do boje vydat třeba na slonovi a použít ho k proražení zábran.

Zdroj: Youtube

Vydavatel Ubisoft při příležitosti vydání hry odhalil také Season Pass, jakousi „poukázku", jenž hráčům zajistí přístup ke všem chystaným přídavkům, které jsou v plánu. Zahrnuje dvě kratší příběhové části - Escape from Durgesh Prison a Valley of the Yetis.

V té první musí hrdina uniknout ze zajetí, druhá vypadá o poznání zajímavěji, protože se střetneme s bájným Yetim. Dále nebudou chybět dodatečné mise či balíček nových zbraní. Hráči se mohou rovněž těšit na nový režim pro hru více hráčů Overrun a také dodatečné herní mapy.

Far Cry 4 vyšlo pro počítače a konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4. Všechny verze hry obsahují české titulky.

Grunex.com