Jednooký Snake se vrátil v pátém pokračování Metal Gear Solid. Novinka se odehrává 9 let po událostech Metal Gear Solid V: Ground Zeroes z minulého roku, jenž sloužilo jako úvod pro nově vydaný Phantom Pain.

Novinka vůbec poprvé nabízí hráčům otevřený svět, ostatní herní prvky jsou velmi podobné Ground Zeroes. Podobně jako předchůdci, i Phantom Pain se zaměřuje na tichý postup a nabízí hráčům možnosti, jak nepřátele pouze uspat. Pokud se ale chcete pustit vpřed v akčním stylu, hra vám v tom bránit nebude.

Děj začíná v Afghánistánu a to v roce 1984. Snake je částečně doprovázen starým známým spojencem Ocelotem, jenž mu nedávno zachránil život. Jeden z prvních úkolů je záchranná mise. Kazuhira Miller je držen sovětskou armádou a Snake ho musí zachránit.

Zdroj: Youtube

On-line část hry umožňuje hráčům budovat základny, ty dodávají zdroje do hry jednoho hráče a zároveň je mohou ostatní hráči napadnout. Na obranu vaší základy je možné zavolat kamaráda. Nechybí ani možnosti, jak zvýšit její zabezpečení a přidat dodatečné obranné prvky.

Na tradiční Metal Gear Online zážitek si budou muset hráči počkat. Původně měl dorazit se hrou, byl ale odložen. Konzolové verze hry se dočkají začátkem října a pro počítače vyjde v lednu příštího roku.

Metal Gear Solid V: Phantom Pain vyšlo pro počítače a konzole Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com