Oznámená kompilace Angry Birds Trilogy vyjde letos před Vánocemi na Xbox 360, PlayStation 3 a 3DS. Půjde překvapivě o krabicovou verzi do kamenných obchodů, nikoli o stáhnutelnou hru, jak by se dalo čekat.

V balení budou obsaženy hry Angry Birds, Angry Birds Seasons a Angry Birds Rio. Chybí tedy mezi nimi letošní poslední díl Space z vesmíru, který zůstane výhradou mobilů. I tak však jde o stovky úrovní, které člověku vydrží na desítky hodin střílení na zelená prasata.

Podle šéfa finského studia Rovio najdete v krabicové trilogii něco jako ultimátní sběratelskou edici, ve které jsou nové filmečky, bonusy a nějaká další přidaná hodnota. Plus samozřejmě všechny existující grafické podklady budou ve vyšším rozlišení a lepší kvalitě (například animovaná a interaktivní pozadí, hezčí nasvícení atd.), aby vypadaly dobře i na velkých televizích.

"Věříme, že na konzolích existuje spousta příležitostných hráčů, kteří takovou zábavu uvítají. Na tuto verzi se nás ptalo opravdu hodně lidí, aby mohli hrát Angry Birds s rodinou nebo přáteli," dodal Petri Järvilehto pro IGN.

Každá z verzí Angry Birds Trilogy navíc bude mít unikátní funkcionalitu pro danou platformu, tedy podpora Kinectu na X360, Move na PS3 a StreetPassu na 3DS, což z ní dopředu dělá jasný prodejní hit Vánoc a další trefu pro Activision.

Herní zpravodajství pro vás připravuje Eurogamer.cz.