Poslední díl z hlavní série vyšel před více než deseti lety a skoro to vypadalo, že je s Micro Machines konec. Nyní ale vydavatel a zároveň vývojář Codemasters oznámil oživení značky a to ve velkém stylu. Toto studio vydává například závody F1, Grid, Dirt a celou řadu dalších her.

Nový díl dostal pojmenování Micro Machines World Series. Fanoušci značky se mohou těšit na tradiční zpracování závodů, samozřejmě v moderním grafickém kabátku.

Zdroj: Youtube

Novinka přinese vedle tradičních herních režimů také několik zbrusu nových. Tvůrci je detailněji nepřiblížili, názvy ale prozrazují, o co zřejmě půjde. King of the Hill by tak měl tradičně přinést boj o část mapy (respektive tratě) a Capture the Flag zase bude známý boj o vlajky. Battle Mode hráče postaví do arény s cílem způsobit „masivní destrukci".

On-line si bude moci najednou zahrát až dvanáct hráčů, na jednom zařízení potom maximálně čtyři v režimu rozdělené obrazovky. Micro Machines World Series vyjde v dubnu pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com