Dlouhé čekání je u konce a do herního světa zamířila po dlouhé době další velká Star Wars hra. Battlefront mají na svědomí autoři válečné série Battlefield a hru vydává gigant Electronic Arts. Dostupná je celá řada herních režimů a objeví se také známé postavy z filmové série.

Pomyslnou vlajkovou loď mezi herními režimy představuje Walker Assault pro 40 hráčů. Impérium má za úkol podpořit postupující monstrum AT-AT směrem k pozicím rebelů. Druhá strana musí za pomoci stíhaček Y-Wing kráčející hrozbu zlikvidovat. Kromě bojů na planetě Hoth, které je možné znát z filmové série, jsou k dispozici další tři planety. Kromě známého Endoru a Tatooine ještě nová vulkanická planeta Sullust.

Battlefront nabízí rovněž souboje pouze pro stíhačky v rámci Fighter Squadron. Stroje hráčů doplňují ještě stíhačky řízené počítačem a bitva tak díky tomu působí masivním dojmem. Zalétat si můžete také v legendárním Millennium Falcon. Další herní režimy zase nabízejí zaměření na hrdiny. Dostupný je Darth Vader, Luke Skywalker, Han Solo a několik dalších.

Zdroj: Youtube

Hrát je možné také klasiku známou z ostatních on-line her. Třeba s úkolem obsazovat body na mapě, zlikvidovat co nejvíce protivníků či odnést náklad z nepřátelské základny. S kamarádem či klidně sami se můžete pustit také do režimu Survival. Úkolem je přežít několik nepřátelských vln. Dostupné jsou rovněž tréninkové mise.

Brzy má dorazit zdarma dostupný přídavek Battle of Jakku. Ke stažení bude od 8. prosince. Tvůrci se inspirovali událostmi na této planetě, jež předcházejí letošní film Star Wars: Síla se probouzí (The Force Awakens). Obsahem bude dvojice map odehrávajících se právě na planetě Jakku.

Zdroj: Youtube

Star Wars: Battlefront vyšel ve verzích pro počítače a herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

Grunex.com