V programu, který budou v pátek od 20:00 SEČ vysílat televizní stanice jako MTV, ABC, CBS, NBC, CNN, FOX nebo HBO, vystoupí hvězdy zábavního průmyslu prostřednictvím telemostů z New Yorku, Los Angeles či Londýna.

Hvězdy z New Yorku i Londýna

Například z New Yorku se připojí Wyclef Jean, Sting, Bruce Springsteen, Jennifer Hudson či Shakira, z Los Angeles pomohou vedle Timberlaka a Aguilery Alicia Keys, Dave Matthews, Stevie Wonder nebo Sheryl Crow. Tamní dárcovské gala bude moderovat hollywoodský herec George Clooney.

V britské metropoli vystoupí vedle skupiny Coldplay Rihanna, Jay-Z a členové U2 Bono a The Edge. Společně by měli zazpívat novou píseň nazvanou „Stranded“.

Akci podporuje i Bill Clinton

Dárcovského maratonu se má v noci na sobotu zúčastnit více než stovka osobností. Akci chtějí podpořit také Julia Roberts, Matt Damon, Morgan Freeman, Leonardo DiCaprio a bývalý americký prezident Bill Clinton.

Rihanna: Karibik je jedna rodina

Rihanna, která pochází z karibského Barbadosu, ve čtvrtek v norském Oslu řekla, že události na Haiti ji obzvlášť zasáhly. „My v Karibiku se považujeme za jednu velkou rodinu, jednu zemi,“ prohlásila zpěvačka.

Výtěžek charitativní akce pro Haiti chtějí pořadatelé odeslat na konta nadace Wyclefa Jeana „Yele“, Dětského fondu OSN, Červeného kříže a dalších humanitárních organizací.

V Praze se už ve čtvrtek uskutečnily dva dobročinné koncerty na podporu Haiti, které před deseti dny zasáhlo ničivé zemětřesení. První koncert začal už odpoledne na Staroměstském náměstí, kam i přes chladné počasí přišly stovky lidí. Druhý se konal večer v klubu La Fabrika a vysílala ho Česká televize.