Ušmudlaný klub sídlící na nároží 315 Bowery a Bleecker Street v dolní části Manhattanu se během let 1973 až 2006 stal institucí. A už na konci sedmdesátých let synonymem pro natolik různorodé kapely, které by těžko spojila nějaká scéna. Television, Talking Heads, Blondie, Ramones; ti všichni vděčí za svou kariéru klubu s prapodivnou zkratkou CBGB & OMFUG a jeho politice nezvat žádnou kapelu, která hraje coververze.

Country, bluegrass, blues a jiná hudba pro povznesení gurmánů to se skrývá za iniciálami, ovšem klub se ke štěstí všech nikdy nestal vlajkovou lodí žádného z jmenovaných stylů. Naopak dokázal držet krok a v osmdesátých letech díky strategii levných koncertů v neděli odpoledne přispěl k expanzi hardcoru. Začínali tu Agnostic Front nebo Sick Of It All. Od devadesátých let klub už jen těžil ze svého jména a příliš nového neinicioval.

Spory mezi CBGB a majiteli domu začali v průběhu roku 2005. Došlo k drastickému navýšení nájmu, které Kristal nebyl schopen pokrýt; přestože usiloval o zapsání klubu mezi památky, neuspěl. Z někdejší legendy zbyl vyčpělý obchod s originálními suvenýry a tričky na o několik bloků vzdáleném St. Mark's Place.

Poslední koncert 15. října 2006 odehrála Patti Smith, která nyní Kristalovi složila hold na svých stránkách v podobě básně s titulem Hilly Kristal: Dobrý pastýř.