Vnímavý pozorovatel v každém z nás se jejich prostřednictvím vydá na cestu fantazie a setká se s odvážnými alkami, vědomým stromem, příběhy Marie, Bílého Dne či Antonína. Někteří možná i pocítí závrať z toho, Jak krásné je být milován, z pokorného ptačího tance anebo z pocitu, že život v absolutním míru máme na dosah.

Zpěvačka Bára Basiková vzpomíná na svůj sólový debut
Bára Basiková: V euforických 90. letech jsem měla potřebu vyjít ze zajeté zóny

„Když se venku dřív stmívá, sedávám u svého gramofonu, na kterém si pouštím díla mému srdci blízká. Ráda se zastavím a zaposlouchám se do tónů, které získávají svůj prostor, a nechávám se unášet hřejivým pocitem starého dobrého světa. A tento pocit se proměnil v přání, aby má Dvě slunce vyšla i na vinylu. Ať hudba zní a Dvě slunce vás hřejí,“ přeje všem Aneta.

Bonusové materiály

Vinyl nabízí i bonusové materiály – černobílé pohlednice Anety jako pražské pozorovatelky od fotografa Herberta Slavíka, barevný plakát obalu desky s vyznáním. Celé album si díky unikátnímu kódu bude možné stáhnout i v digitální verzi. V prodeji bude vinyl od 19. listopadu. Všichni, kteří nemůžou dospat a chtějí Dvě slunce na svých gramofonech poslouchat jako první, si je mohou i s Anetiným podpisem objednat na www.langerovaaneta.cz.

Slovenský operní pěvec Štefan Margita.
Štefan Margita: Nové album pro mě byla záchrana, napsal mi ho vlastně covid

Už 13. listopadu navíc zpěvačka vyrazí na podzimní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován. Na celkem dvaceti koncertech ji doprovodí její kapela společně se smyčcovým triem ve složení: klavírista a producent Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, baskytarista Miloš Klápště, kytarista Ludvík Kulich, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, houslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak.

TERMÍNY PODZIMNÍHO TURNÉ Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován:
13. 11. Turnov, 14. 11. Děčín, 16. 11. Sokolov, 21. 11. Písek, 22. 11. Pelhřimov, 23. 11. Český Krumlov. 24. 11. Prachatice, 30. 11. Třebíč, 1. 12. Znojmo, 2. 12. Mladá Boleslav, 3. 12. Český Brod, 6. 12. Kolín, 7. 12. Dvůr Králové nad Labem, 8. 12. Vysoké Mýto, 9. 12. Žďár nad Sázavou, 15. 12. Přerov, 16. 12. Brno, 17. 12. Ostrava, 18. 12. Kroměříž, 20. 12. Praha