Čerstvá zpěvačka roku podle ankety Žebřík loni vydala desku Světlo. Kromě největších hitů právě z ní bude hrát na třech koncertech.

S koncertováním nepřestala ani během chemoterapie. „Řekla jsem si, že když budu moct a moje kondice mi to dovolí, tak si tuhle radost nenechám vzít a budu vystupovat, protože mi živé hraní dávalo vždycky energii a dělalo tu největší radost. Nechtěla jsem měnit svoje zvyky,“ vzpomíná Anna K.

„Věděla jsem, že jsem v průšvihu a že to bude dlouhá cesta, ale i když nebyly některé chvíle úplně lehké a bylo to hodně fyzicky náročné, tak se mi to, že jsem každý týden hrála a stála na pódiu – vepředu kotel fanoušků a za zády moje kapela, jednoznačně vyplatilo. Když jsme dohráli, byla jsem zase plná síly do dalších dnů a dalšího boje. Cítila jsem se tak, že bych v tu chvíli mohla skály lámat,“ dodala zpěvačka.

Kampaň pomohla

Při první léčbě rakoviny spustila kampaň na podporu prevence rakoviny prsu „Chceš žít jako já?“ Chtěla upozornit ostatní ženy, jak málo stačí k tomu, aby se dostaly do stejné situace jako ona. 

„Svou pozornost od sebe sama jsem odváděla tím, že jsem se starala víc o lidi kolem sebe. K další práci na mé kampani mě povzbuzovalo, že měla obrovskou odezvu a velký dopad,“ vzpomíná hudebnice.

Spoustu žen motivovala k tomu, aby šly na preventivní vyšetření.

Dopisy s příběhy

„Dostávala jsem a dostávám dodnes tolik mailů a dopisů, jak někdo přišel k doktorovi díky mé kampani a mé otevřenosti včas. Věřte, není nic silnějšího, než vědomí, že jste opravdu někomu doslova zachránila život. Budu to celé stále opakovat dokola, dokud mi síly stačí. Musíte se o sebe starat sama, nikdo to totiž za vás neudělá a to je svatá pravda,“ upozorňuje Anna K.

Druhou léčbu má zpěvačka za sebou a teď jen doufá, že zůstane zdravá. „S ozařováním jsem skončila třetího ledna. Mimochodem čtvrtého ledna mám narozeniny. Bylo to hodně symbolické a všichni jsme se radovali, že výpočty právě takhle vyšly. Já sama to beru tak, že čtvrtého ledna jsem se narodila znovu a to, co bylo před tím… Už nikdy víc! Byla jsem teď nedávno na prvních krevních testech a výsledky byly v pořádku. Je to ještě dost brzo, ale věřím,“ řekla.

V nejbližší době to vypadá, že nazpívá píseň se zpěvákem Michalem Hrůzou k novému filmu na motivy knihy Marie Poledňákové Ten, kdo tě miloval.

Velký rozhovor se zpěvačkou Annou K si můžete přečíst v sobotním vydání magazínu Víkend, který najdete uvnitř vašeho Deníku.