Jedinečná Anna Netrebko od svého triumfálního debutu na Salcburském festivalu v roce 2002 hostuje na všech předních operních scénách. V momentálně nejslavnějším operním domě na světě, Metropolitní opeře, zpívala v patnácti inscenacích, z toho třikrát na zahájení sezony a desetkrát v přímých přenosech do kin. V Praze se poprvé představila v rámci evropského turné s operou Jolanta P. I. Čajkovského v roce 2012.

Ruská mezzosopranistka Ekaterina Gubanova na sebe upozornila mezinárodní veřejnost v roce 2005 svou Brangänou ve Wagnerově opeře Tristan a Isolda v Opéra National de Paris. V roce 2007 debutovala v Metropolitní opeře, kde se sešla i s Annou Netrebko, v Offenbachových Hoffmannových povídkách a v Donizettiho Anně Boleně. Na inscenaci Anny Boleny se v Met podíleli další dva protagonisté pražského galakoncertu, ruský basista Ildar Abdrazakov (v roli Enrica neboli Henryho VIII.) a dirigent Marco Armiliato.

Ildar Abdrazakov je stálým hostem Metropolitní opery od svého debutu v roce 2004, dosud zde vystoupil v třinácti operních titulech, naposledy v Bizetově Carmen, kde se na jevišti sešel jako Escamillo s Donem José Aleksandrse Antonenka. Rodák z Rigy, lotyšský tenorista Aleksandrs Antonenko v Met debutoval jako Princ v Dvořákově Rusalce (9. 3. 2009). V Met byl mimo jiné také skvělým Grigorijem v Musorgského Borisi Godunovovi a v září 2015 ho na této scéně čeká Verdiho Otello.

Charismatický italský dirigent Marco Armiliato řídil v Met od svého debutu v roce 1998 více než 360 představení. Patří k nejuznávanějším a také nejvytíženějším operním dirigentům. Jen v letošní sezóně diriguje na operních scénách v New Yorku, Berlíně a ve Vídni.

Předprodej vstupenek na koncert v pražském Obecním domě začne ve středu 1. dubna.