„Věděl jsem, že lidé, kteří mě ke spolupráci na muzikálu oslovili – producent Michal Kocourek a režisér a choreograf Ján Ďurovčík –, jsou zkušení profesionálové ve svém oboru. Byl jsem se podívat na některé z jejich předchozích produkcí a viděl jsem, že vše funguje, jak má. Trvalo téměř dva roky, než jsme se od prvního nápadu přesunuli k realizaci, a vlastně se docela těším, až uvidím na divadelních prknech, co Janko Ďurovčík vymyslel a pak s celým týmem reálně vytvořil," říká Miro Žbirka.

Podle Jána Ďurovčíka, který se navíc s oceňovaným slovenským dramatikem Peterem Pavlacem podílí na vzniku libreta, nebude mít Atlantida ústřední dvojici či jednoho ústředního hrdinu, ale sedm vyrovnaných hlavních rolí, sedm zajímavých hereckých úkolů. „Při obsazování postupujeme ve spirále. Vždycky si na každou roli vyberu jednu jistotu – herce, kterého znám, vím, jak pracuje, vím, co dokáže. A k němu do alternace hledám stejně tak kvalitního představitele, ale pro mě novou nebo méně známou tvář, které dáváme šanci. Projděte si zpětně obsazení čtyř inscenací, které jsem v Divadle Kalich nastudoval, a v každé najdete nová jména přiřazená k těm zavedeným. Ať už někoho objevíme na konkurzu, nebo se třeba svou pílí vypracují k rolím kolegové, kteří do té doby hráli v company," podotýká Ďurovčík.

V hlavních rolích se objeví Jan Kříž, Tomáš Savka, Michaela Doubravová, Markéta Procházková, Alžběta Bartošová, Marie Blahynková, Roman Tomeš, Tomáš Löbl a další.